Pôžička od VÚB banky

VÚB banka je druhou najväčšou bankou na Slovensku. Má 30%-ný podiel na trhu a v tomto čase viac ako 1,3 milióna klientov. VÚB banka je členom skupiny Intesa Sanpaolo a patrí medzi najdôležitejšie bankové skupiny eurozóny.

Aby ste vedeli niečo o VÚB pôžičke, prinášame vám rýchli prehľad. Výšku pôžičky si môžete vybrať od 500 € do 25 000 € a jej splatnosť je 13 až 96 mesiacov. Poplatok za poskytnutie pôžičky neplatíte a banka od vás nevyžaduje ani zakladanie účtu. Výška úrokov je 11,9% ročne pre každého žiadateľa. Banke nemusíte povedať na aký účel peniaze využijete, pôžičku môžete využiť na čokoľvek.

Aby ste mohli požiadať o pôžičku od banky, musíte spĺňať nasledovné podmienky. Musíte mať trvalí pobyt na území Slovenskej republiky. Dosiahli ste vek 18 rokov a pôžičku si môžete vybrať najneskôr do 67. roku života. Musíte mať trvalý zdroj príjmu, či už ste zamestnancom firiem, podnikáte alebo ste dôchodca.

Ak spĺňate všetky podmienky, stačí ak na internete vyplníte jednoduchý formulár a odošlete ho. Pri vyplňovaní formulára budete potrebovať občiansky preukaz a údaje o zamestnávateľovi, presnejšie IČO firmy. Žiadať budú aj výšku vášho príjmu. Ak máte tieto kroky za sebou, jednoducho stačí žiadosť odoslať a čakať na schválenie. Schválenie vám príde na e-mailovú adresu a Zmluva o poskytnutí pôžičky priamo domov do schránky. Zmluva sa podpíše a pošle späť VÚB banke. Peniaze na účet získate do 24. hodín.

Pôžička vám prináša aj určité výhody. Ako sme už písali, poplatok za poskytnutie pôžičky neplatíte. Poskytnutie úveru a zároveň aj spracovanie vás vyjde na 0 €, proste za neho banke nemusíte nič platiť. Vo VÚB banke si nemusíte zakladať účet, ide to aj bez neho. Pôžičku môžete jednoducho získať aj bez toho, aby ste nejaký účet v banke mali. Môžete mať aj iný účet v akejkoľvek banke, peniaze získate tam. Ďalšou výhodou je, že nemusíte nikam chodiť. www.pozicky123.sk/vub-pozicka/ si môžete vybaviť on-line, rýchlo, jednoducho a cez Internetbanking. Nemusíte tak čakať dlhé rady v bankách, v pohodlí domova to ide tiež. VÚB banka pôžička s odmenou – recenzia

Ako sme spomenuli výhody, tak si povieme aj nejaké nevýhody. Týka sa to napríklad vášho veku. Vekové obmedzenie je do 67 rokov. Nesmiete mať žiaden záznam v registri trestov. No a pre niektorých, to je možno citlivá vec, ale banka si vyžaduje potvrdenie o príjme.

Keby ste chceli, môžete si pôžičku aj poistiť. Poistenie poskytuje poisťovňa Cardif Slovakia, a.s. Toto poistenie je dobrovoľne, ale aj výhodou, pretože ak prídete náhodou o trvalý zdroj príjmu, mesačné splátky bude sa váš hradiť poisťovňa.

https://www.pozicky123.sk/quatro-pozicka/

VÚB pôžička patrí medzi dlhodobé úvery poskytované bankou. Úroky síce nie sú najnižšie, ale sú prijateľné. Ak máte pravidelný príjem a žiaden záznam v registri trestov, počítajte s tým, že banka vašu žiadosť schváli.

Nevýhody pôžičky od Poštovej banky

Jedným zo stabilných finančných ústavov na našom trhu je už dlhodobo aj Poštová banka. Tak ako iné komerčné banky, aj Poštová banka poskytuje mnoho rôznych produktov pre súkromné osoby aj firmy. Jedným z obľúbených produktov na Slovensku – nie len od Poštovej banky je pôžička či úver.

Avšak tu by som chcel upozorniť na niekoľko nevýhod, ktoré má pôžička od Poštovej banky v porovnaní s inými pôžičkami. Jednou z najväčších nevýhod pôžičky od Poštovej banky je doba jej splácania. Jej horná hranica je maximálne 8 rokov, čo je v porovnaní s pôžičkami iných bánk o čosi kratšie. V inej banke máte možnosť túto hranicu navýšiť až na 10 rokov. Poštová banka pôžička deklaruje poskytnutie bez potvrdenia o príjme, avšak len pre občanov zamestnaným v SR.

Prečo táto nezmyselná podmienka? Poštová banka si totiž má možnosť overiť Váš príjem v sociálnej poisťovni. Áno isteže si musí Poštová banka overiť bonitu klienta ako aj schopnosť splácať poskytnutú pôžičku, ale takéto zavádzajúce jednanie je nanajvýš nekorektné. Ak sa však pozriete bližšie na podmienky získania pôžičky, zistíte, že ak ste zamestnanec pracujúci v Maďarsku, zamestnanec pracujúci v ČR, vojak z povolania (Ministerstvo obrany), policajt (Ministerstvo vnútra), či záchranár, alebo hasič (Hasičský a záchranný zbor) – budete potrebovať potvrdenie o výške príjmu zo závislej činnosti – čo iné banky nevyžadujú.

Ďalšou nevýhodou pôžičky od Poštovej banky, že ak sa rozhodnete o čerpanie do inej banky, musíte predložiť výpis z účtu nie starší ako tri mesiace a výtlačok z internetbankingu Vám na to stačiť nebude. Aj keď to na prvý pohľad vyzerá ako jednoduché, k získaniu pôžičky od Poštovej banky budete musieť predložiť mnoho požadovaných dokladov ako sú napr. potvrdenie o výške daňovej povinnosti ak ste ak ste samostatne zárobkovo činná osoba, alebo ak ste dôchodca, tak to je rozhodnutie o priznaní dôchodku alebo potvrdenie o poberaní dôchodku z pošty. Či tieto fakty posúdite ako nevýhody je len na Vás a na Vás je aj to, či sa rozhodnete pre čerpanie pôžičky od Poštovej banky.